Barcelona Roma deplasmanında, Söz Aylin Bermant'ta!

Barcelona deplasmanda hep farklı tablolar çizdi..


Barcelona'da Coutinho ŞL maçlarında oynayamıyor. Digne sakat. Başka önemli bir eksik yok. Busquets hafta sonu dinlendirildi. Bu maçta 11'de bekleniyor.

Roma'da Perotti sakat. Cengiz ve Nainggolan kadroda. İkisi de 11'de bekleniyor. 

Barcelona çok iyi oynamadan ilk maçı 4-1 tamamladı. Durum 3-0'a geldikten sonra 65-85 arasında Roma'nın yoğun bir baskısını ve iyi oyununu izledik. Üstelik bu kısımda Barça rakibine cevap vermekte zorlandı ve rakip kaleye gidemedi. Bu kısım Barcelona için ciddi bir uyarıydı bana göre. Bu sezon önemli deplasmanlardan beraberlikle dönen bir Barça izliyoruz. Evet yenilmiyorlar ama kazanacak futbolu da oynamıyorlar. Grupta Juve ve Olympiakos ile 0-0'lık beraberlikleri, ligde Atletico, Valencia hatta Sevilla maçlarında aldıkları gollü beraberlikler ile Chelsea deplasmanından çıkardıkları 1-1. Tüm bu beraberlikleri göz önüne aldığımda Chelsea ve Sevilla maçlarında yenilgilerden kurtulduklarını da eklemek gerek. Barcelona evinden uzakta yeteri kadar futbol oynuyor. Kazanacak hamleler Valvarde tarafından yapılmıyor. Hafta sonu Valencia ile içeride karşılaşacaklar. 

Keza Roma da Lazio derbisine çıkacak. Yine de ilk maçta gösterdikleri gibi pes edeceklerini düşünmüyorum. Özellikle Cengiz'in 11'e dönmesi Roma'nın hücumda daha özgüvenli olmasını sağlar. 

Turun kazananı belli. Bu tür maçlarda sürpriz aranması taraftarıyım. 2-2 skoruna yakınım. Yalnız Barça'nın artık bir yenilgi alma zamanı da geldi. Bu kadar süre yenilgisiz gitmeleri futbolun olağan akışına aykırı. Çifte şans ile Roma tarafındayım. 

 

Tahmin: H1 | Oran:1.95

10.04.2018