Sevilla Avrupa'da, Söz Aylin Bermant'ta!

Manchester United - Sevilla..


Sevilla'da sağ bek Navas sakat. Yedeği yeni transfer Layun ŞL'de forma giyemiyor. Diğer yedek Corchia sakat. Başka önemli bir eksik yok. Manchester United'ta Pogba'nın durumu net değil. Büyük ihtimalle yedekte olacaktır. Rojo, Jones, Blind, Herrera sakat oyuncular. 

Sevilla sağ bek konusunda bugün büyük bir problem yaşayabilir. 2 alternatif var. İlki stoper Mercado'nun sağ beke çekilmesi, stopere ise Kjaer'in gelmesi. 2.'si ise sol bek Escudero'nun sağa gelip sol beke Ocak ayında takıma katılan genç Brezilyalı Arana'nın eklenmesi. Bana 2. ihtimal zayıf gibi geliyor. Çünkü Arana 20 yaşında ve takımda hiç süre almadı. Escudero ise kariyeri boyunca sağ bek oynamadı. Büyük ihtimalle Mercado'yu sağda izleyeceğiz. Montella'nın stoper tercihi ise kritik olacaktır. Lenglet'in yanına Mercado'nun yerine kimi koysa işlemedi çünkü. 

Manchester United ilk maçta rakibini karşıladı ve savunma yaptı. De Gea sayesinde maçı 0-0 tamamlamayı başardılar. Sevilla 2-3 net pozisyona girdi ve maç boyu hakimiyetini korudu. Ancak gol bulamadılar ve bana göre avantajlarını kaybettiler. Mourinho'nun ekibi iç saha maçlarını farklı oynuyor. Belki maç boyu yüksek bir tempo yapmıyorlar fakat kendilerine yetecek oyunu oynamayı başarıyorlar. Sevilla'nın savunmasının değişmesi bugün onlara avantaj sağlar. 2-0 ya da 2-1 skoruyla ev sahibinin kazanmasını bekliyorum. 

13.03.2018